Polykarbonátová vlnitá deska Wellglass - čirá

Kód: 100001328
Neohodnoceno
Značka: Gutta
1 701,26 Kč –65 %
Polykarbonátová vlnitá deska Wellglass - čirá
1 701,26 Kč –65 % 595,44 Kč
Skladem (601,92 ks)
Barva
Rozměr
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
1.12.2023

Hladké a vysoce transparentní polykarbonátové desky. Desky jsou lehké a velice snadno se s nimi manipuluje.

Detailní informace

Široký výběr za nejvýhodnější ceny
Široký výběr za nejvýhodnější ceny
Velké skladové zásoby
Velké skladové zásoby

Detailní popis produktu

Vlnité desky Wellglass jsou vyrobeny z kvalitního, hladkého polykarbonátu. Polykarbonátové desky Wellglass jsou vysoce transparentní, snadné k manipulaci i instalaci.

Upozornění: U vlnitých desek neprovádíme řezy na míru

PVC desky - schéma

                   Schéma: Polykarbonátová deska Wellglass

Polykarbonátové desky Wellglass  
materiál polykarbonát
profil 76 / 18 mm
délka 2,5/ 3 / 4 m
celková šířka 1045 mm
efektivní šířka 988 mm
tloušťka 0,5 mm
hmotnost 0,7 kg / m2
tvar krytiny vlna
počet vln 13
povrch hladký
součinitel prostupu tepla 6 W / m2K
teplotní rozsah -40°C až + 120°C
propustnost světla (čirá) 90 %
UV ochrana ano (jednostranná)
barva čirá
řezy na míru ne

                                                   Tab.: Polykarbonátové desky Wellglass

Skladování a montáž

Vlnité desky skladujte na rovné ploše nebo na dřevěné paletě. Desky položené na sobě nikdy neskladujte na přímém slunci nebo v teplotě nad 60°C. Tyto desky zvyšují koncentraci slunečních paprsků do určitých míst, čímž může dojít k deformaci spodních desek. Uskladněné desky chraňte též před mechanickým poškozením, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nechoďte.

Jako podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovnou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 400 mm pro PVC. V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Desky pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou desky. Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložku - vlna. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou např. nerez vrut V2A nebo vrut s ochrannou čepičkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu. V případě, že desky pokládáte v místě s nepříznivými povětrnostními podmínkami, doporučujeme připevnit desky v každém druhém vrcholu. V přesazích připevněte desky na každém vrcholu. Desky nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají.

Boční přesah 1 vlna - při sklonu nad 10°
2 vlny - při sklonu nižším než 10° nebo v klimaticky nepříznivých oblastech
Příčný přesah 15 cm, v klimaticky nepříznivých oblastech 20 cm.

Při sklonu střechy nižším než 10° je nutno příčný přesah desek těsnit neutrálním silikonovým tmelem, který desky nebude poškozovat.
V běžných případech stačí desky omýt pouze čistou vodou. V případě silného znečištění používejte pouze běžné saponáty bez abraziv. Nepoužívejte přípravky obsahující organická rozpouštědla. Na desky Guttagliss vstupujte pouze za pomoci desek sloužících k rozložení hmotnosti!

Montáž  
max vzdálenost latí

400 mm

překrytí vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
počet vrutů s podložkou 12 ks / m2

 

Řezání a vrtání

S deskami zacházejte opatrně, aby při manipulaci nedošlo k jejich poškození. Vlnité desky mohou být jednoduše přizpůsobeny požadované délce řezáním ručním nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Nedoporučujeme řezat desky při teplotách nižších než 10°C. Při řezání musí být deska zajištěna, aby nedocházelo k vibracím.

Desky doporučujeme vrtat speciálním kónickým vrtákem HSS. Při vrtání je nutné, aby byla deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci.  Pro upevňování desek je nutné vždy předvrtat otvory. Desky se nesmí přibíjet hřebíky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Polykarbonátové vlnité desky
Záruka: 24 měsíců
Barva: čirá
Jednotka: m2
Rozměr: 4000 x 1045 mm
Velikost balení: 4,18

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: